Smyslem předmětu je propojení teorie s praxí a prohloubení vědomostí studentů z oblasti tvorby a reflexe výtvarného umění. Jednotlivé bloky jsou věnované vybraným tématům, zabývají se výtvarnými principy a umělci používajícími interaktivní postupy jako významný vyjadřovací prostředek. Na konkrétních příkladech demonstrují možné postupy a iniciují jejich aplikaci na vlastní výtvarnou tvorbu studentů. Výuka navazuje na základy prostorové tvorby a kurzy Interakce v umění I. a II.
Tématicky zaměřené bloky obsahují multimediální přednášku a konzultace návrhů prací studentů - výtvarných studií, reflektujících téma předchozí přednášky. Tyto studie nejsou primárně určeny k realizaci, jejich cílem je přimět studenty k zapojení témat do kontextu vlastní tvorby. Konzultace jsou vedeny způsobem veřejné prezentace a diskuse.
V pátém semestru se studenti seznámí s pojmy esencializace a minimalismu ve výtvarném umění, obsah je zaměřen na světlo, zrcadlení a optické mechanismy. Šestý semestr je věnován konceptualismu, akčnímu umění a současným technologiím.
V závěru každého semestru je vyhrazen čas pro realizaci semestrální práce.
- Učitel: Markéta Slejšková Váradiová